مرجع کتاب های ایران و جهان

بیماری های شایع برای دندان انسان ها

بیماری های شایع برای دندان انسان ها

پکیج ایمپلنت ، پوسیدگی ،ترمیم؛

 

بعضی بیماری ها و مشکلاتی که برای دهان و دندان ها ایجاد می شود، شایع تر از بقیه است و افراد بیشتری را درگیر می کند. به همین دلیل هم باید بیشتر به فکر پیشگیری از ایجاد این مشکلات بود؛ چرا که در باره بیماری های دهان و دندان هم مانند دیگر موارد، پیشگیری بهتر و مهم تر از درمان است.

دکتر مجید صنعت خانی، دندانپزشک و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این باره به جام جم می گوید: پوسیدگی، تشکیل جرم و پیوره یا التهاب لثه از شایع ترین بیمار ی ها و مشکلاتی است که امروزه میان افراد مختلف مشاهده می شود. بنابراین بسیار اهمیت دارد که به کمک رعایت بهداشت، از بروز این بیماری ها پیشگیری کنیم.

وی با اشاره به این که اکنون، درصد زیادی از مردم با مشکل پوسیدگی دندان ها، جرم و پیوره لثه که سرانجام به لق شدن دندان ها منجر می شود، روبه رو هستند، می افزاید: با توجه به درد و مشکلات ناشی از این بیماری ها و همچنین هزینه های درمان آن، به نظر می رسد باید، به موضوع پیشگیری از ایجاد بیماری های دهان و دندان اهمیت بیشتری داده شود.

به گفته این دندانپزشک، پیشگیری اهمیت فوق العاده ای دارد و در بعضی بیماری های دهان و دندان، زمانی که مشکل مزمن می شود، حتی در شرایطی خاص ممکن است زمینه ساز تغییر دائمی در مخاط شده و موجب بروز بیماری های مهم و جدی مانند سرطان در دهان شود.

www.setatira.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *