مرجع کتاب های ایران و جهان

خمیردندانی که شر آلرژی را کم می‌کند!

خمیردندانی که شر آلرژی را کم می‌کند!

حساسیت‌های فصلی از آن دسته اختلالات آزاردهنده‌ای هستند که عده‌ای حتی با شنیدن اسم آن هم حالشان دگرگون می‌شود.

خمیردندانی که شر آلرژی را کم می‌کند!

خبر خوب این است که پژوهشگران آمریکایی دست به کار شده‌اند تا راهی آسان برای درمان این اختلال سمج بیابند و آن هم رساندن داروهای ضدآلرژی از طریق نوع خاصی از خمیردندان به افراد است.

این خمیردندان که آلِردِنت (Allerdent) نام دارد، برای هر بیمار به طور مجزا و اختصاصی ساخته می‌شود و حاوی عصاره ماده‌ای است که فرد نسبت به آن حساسیت دارد. این شیوه در حال حاضر در کالج پزشکی Weill Cornell در نیویورک بر روی دوازده بیمار در حال آزمایش است.

حال شاید شما هم تعجب کرده باشید که این خمیردندان چگونه کار می‌کند؟ دکتر ویلیام ریساکر، یکی از این محققین می‌گوید: «وقتی شخص را از طریق سطح زبانش با عصاره ماده‌ای که به آن حساسیت دارد در تماس قرار می‌دهید، او را آرام آرام نسبت به این ماده بی‌تفاوت می‌کنید و در نهایت آلرژی برطرف می‌شود.»

او ادامه می‌دهد: «این خمیردندان این ظرفیت را دارد که بیش از ده نوع آلرژی از جمله خارش و مورمور شدن پوست را همزمان درمان کند. در ضمن افراد دیگر مانند قطره‌های ضد‌آلرژی فراموش نمی‌کنند آن را مصرف کنند.»

یکی از بیماران که به طور آزمایشی از آلِردِنت استفاده می‌کند و سی و یک سال سن دارد، می‌گوید: «من به سگ، گربه، درخت و خاک حساسیت داشتم و این خمیردندان دقیقاً مزه آن‌ها را می‌دهد!»

او ادامه می‌دهد: «حالا هم خرناس کشیدن و آبریزش بینی‌ام بهتر شده و هم خوابم بهبود یافته است. خوشحالم که تقریباً هر روز صبح می‌توانم از طریق بینی‌ام نفس بکشم. حتی می‌توانم با یک سگ به پیاده‌روی بروم!»

خمیردندان آلردنت در حال حاضر در هفت ایالت آمریکا موجود است و پزشکان آن را تجویز می‌کنند.

خمیردندانی که شر آلرژی را کم می‌کند!

 

www.setatira.com

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *