مرجع کتاب های ایران و جهان

چند نمونه از تبلیغات متفاوت و خلاقانه محصولات دندان‌پزشکی

چند نمونه از تبلیغات متفاوت و خلاقانه محصولات دندان‌پزشکی

Head-clever

مجموعه‌ای از تبیلغات در زمینه محصولاتی مرتبط با دندان و دندان‌پزشکی از سراسر جهان را برای شما گردآوری کرده‌ایم که هوش و خلاقیت طراحان و اجراکنندگان آن و استفاده بی‌نظیر از تمام ابزار محیطی نظیر پنجره ساختمان و بیلبورد و باجه فروش بلیت گرفته تا بستنی و نخ دندان، نکته تفکربرانگیز پنهان در این تبلیغات است…

۱ و۲- تبلیغات در بستنی و آبنبات توسط شرکت خمیر دندان Colgate:
برای ترویج این برند، به‌خصوص در میان بچه‌ها ونسل خردسال، کلگیت به طراحی چوب بستنی و آبنبات‌هایی دست زد و با توزیع آن‌ها بین بچه‌ها، به انتشار پیام‌ تبلیغاتی پنهان و هوشمندانه خود پرداخت.
هنگامی که بچه‌ها با خوردن بستنی و آبنبات به چوب آن می‌رسند با یک چوب به شکل مسواک مواجه می‌شوند که روی آن با آرم کلگیت چاش شده «فراموش نکن» (یعنی حالا مسواک زدن را فراموش نکن)، این پیام ساده و پنهان در بستنی و آبنبات مورد علاقه کودکان به‌طور بسیار مؤثر به آن‌ها یادآوری می‌کند که بعد از خوردن شیرینی با مسواک زدن مراقبت بهتری از دندان‌هایشان داشته باشند.

1-ce2-ce

۳- تبلیغات ساختمانی خمیردندان Colgate:
در یک برج اداری در شهر فرانفورک یک صفحه نمایش بزرگ و روشن از خمیر دندان کلگیت نصب شده، و نیز ترتیب به‌خصوصی از چراغ‌های دفاتر آسمان‌خراش که در یک ردیف هماهنگ قرار گرفته‌اند تکمیل کننده این طرح است که در نتیجه آن ردیفی درخشان از دندان‌ها را به نمایش می‌گذارد و این ایده جالب تا مسافت دوری از اطراف ساختمانن نیز قابل دیدن است.

3-ce

۴- تبلیغات دهان‌شویه Listerine:
Glide یک جای هوشمندانه برای تبلیغ دهان‌شویه خود با نصب برچسب‌هایی بر روی سقف مطب دندان‌پزشکان پیدا کرده است که مسلماً بیمار تحت درمان اولین تصویری را که بالای سر خود مشاهده می‌کند دهان‌شویه Listerine خواهد بود.

7-ce

۵- تبلیغات جالب خلال دندان Oldent:
ساخته شده توسط آژانس تبلیغاتی Van der Buzz، مفهومی که به نظر می‌رسید واقعاً یکی از ایده‌های جالب در طراحی‌ها باشد. در این جا در ظرف خلال‌دندان‌ها، ما با یک خلال دندان بزرگ مواجه هستیم که آدرس وب سایت روی آن چاپ شده است و حاوی این پیام که اگر شما نیازمند چنین خلال دندانی هستید شما برای حل مشکلتان باید به یک دندان‌پزشک مراجعه کنید!

21-ce22-ce

۶- نامه برجسته Listerine:
به منظور تشویق و توصیه برای استفاده منظم از محصولات Listerine ایمیل‌هایی تبیلغاتی ارسال شد. نامه‌هایی که به نظر می‌رسید شامل هیچ متنی به جز تصویر تبلیغاتی یک دهان‌شویه نیستند اما در توجه بیش‌تر به آن، دریافت کننده می‌توانست ببیند که نامه در یک فونت نقش برجسته به رنگ سفید نوشته شده است. که این پیام مخفی در اهمیت سفید نگه‌ داشتن دندان‌هایتان را به شما متذکر می‌شود و این که دندان‌پزشکان سخت تلاش می‌کنند تا به شما در این زمینه کمک کنند.

20-ce

۷- تبلیغات جعبه پیتزای آخر شب Colgate:
پیتزا فروشی‌های محلی در پاریس پیتزاهای آخر شب خود را در جعبه‌هایی به مشتریان تحویل دادند که این جعبه‌های حاوی طرح به‌خصوصی بود. به این ترتیب که داخل جعبه شبیه دهان با ردیف‌های از دندان طراحی شده بود و یادآور پیامی تبلیغاتی از طرف این برند برای مشتریان بود.

“DON’T LET YOUR DINNER BREAH BECAME YOUR MOTNING BREATH”

17-ce

۸- تبلیغات خمیر دندان Elmax روی بلیط اتوبوس:
برای یک سال کامل تعداد ۶۰۰ هزار بلیط که یک طرف آن بلیط واقعی اتوبوس و طرف دیگر آن تبلیغ این برند از محصولات دندان‌پزشکی بود چاپ و منتشر شد. در این طراحی وقتی مسافر بلیط اتوبوس می‌خرد و از آن استفاده می‌کند، یک سوراخ در دندان موجود در این طرح ایجاد می‌شود که حاوی پیامی تبلیغاتی است.

16-ce

۹- تبلیغ خلاقانه آدامس Clorets:
طعم خوب و حس دلپذیر طراوت نهفته در این برند آدامس این برند در دهان را گیاهانی سرزنده و سبز که از جعبه بیرون آمده‌اند نشان داده می‌شود

19-ce

۱۰- تبلیغات بیمه دندان‌پزشکی Karstadtquelle:
این مؤسسه به‌طور خلاقانه‌ای در خطوط بولینگ را برای تبلیغات ایمپلنت به کار برده است. بنرهایی روی دیوار موجود در انتهای خطوط نصب کرده که روی آن‌ها چهره‌هیی چاپ شده است و بولینگ‌ها نمایی از دندان‌های داخل دهان را به بیننده نمایش می‌دهند، پس از برخورد توپ بولینگ به نظر می‌رسد که دندانی حذف شده است.

4-ce

۱۱- تبلیغات روی توپ‌های بولینگ توسط خمیر دندان Elmex:
این برند برای ترویج خمیر دندان خود، تعداد ۱۴۰ توپ بولینگ را به‌طور تصادفی (Randomly) در تمام خطوط بولینگ با توپ‌های دیگر مخلوط کرد به‌طوری که روی این توپ‌ها سه برچسب بر روی جاهایی که برای بلند کردن توپ‌ها باید سوراخ قرار داشت نصب شدند، به این ترتیب بازیکن‌ها در هنگام سعی در بلند کردن توپ با پیام تبلیغاتی روی برچسب‌های طراحی شده می‌شدند.

15-ce

۱۲- تبلیغات دندان‌پزشکی RYO در باشگاه بولینگ

12-ce

۱۳- بیلبورد تبلیغاتی خمیر دندان Formula:
که پیام پنهان آن مبین دندان‌هایی محکم با استفاده از این خمیردندان است.

14-ce

۱۴- تبلیغات مسواک Formula:
مسواک‌های بزرگی با این برند در رستوان می‌بینیم که به جای برس‌های آن، خلال دندان قرار گرفته است و مروج مسواک Formula می‌باشد.

13-ce

۱۵- تبلیغات نخ دندان Glide در نمای شهری

5-ce6-ce

۱۶- تبلیغ زیبای نخ دندان Oral-B

8-ce

۱۷- تبلیغات کلینیک ارتودنسی Vitoria
نازیبایی نهفته در بی‌نظمی دندان‌ها در نحوه چینش بلوکه‌های سیمانی منعکس شده است

9-ce

۱۸- تبلیغات بیمه تکمیلی دندان‌پزشکی Allianz

10-ce

۱۹- تبلیغات ساختمان دندان‌پزشکی Coife در کشور پرتقال

11-ce

۲۰- تبلیغات خمیردندان Close up روی الاکلنگ نصب شده در محل بازی

18-ce

 

1 Comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *